Otel Demo İle Gezintiye Çıkın

KÜP MENÜ

Otel Programı Demo

Program girişinde kullanılan animasyonlu menü uygulamasıdır.

1- Kullanıcı girişi
2- Otel etkinlikleri
3- Personel zamanlanmış görevler
4- Otel resim galerisi
5- Harita
6- Misafir giriş / çıkış bilgileri

KULLANICI GİRİŞİ

Program kullanımı için "kullanıcı girişi ve kasa girişi" işlemleri bu bölümde yapılır.

OTEL ETKİNLİKLERİ

Otelinizin günlük, haftalık, aylık, yıllık etkinliklerini girin, bu program ile nerede, ne zaman, neler olacak, takip edin.

Otel Programı Etkinlikleri

PERSONEL ZAMANLANMIŞ GÖREVLER

Otel personelleri için hazırlanan özel zaman çizelgesi ile tüm personel neyi ne zaman yapacağını bu programdan öğrenecek, takip edecektir. Bu program sayesinde iş planlaması ve takibi düzene girecek, yönetimin başarısı artacaktır.

OTEL RESİM GALERİSİ

Otelinizin tanıtımı için istediğiniz resimleri bu bölümden yayınlayabilirsiniz.
Ön büro'da misafirlere veya ziyaretçilere dokunmatik ekranlardan otelinizi tanıtma imkanı veren resim galerisini kitap görünümlü animasyonlar ile kullanın, ön büro'ya veya otelin tanıtım noktalarına monitörler kurun misafirler otelinizi ve etkinliklerinizi dokunarak takip etsin.

HARİTA

Otelinizin lokasyonunu belirleyin veya dünyanın herhangi bir yerindeki adresi bulun, inceleyin, yakınlaştırın, istediğiniz ülkeyi daha yakından tanıyın, yararlanın, gelen misafirlerinize rehberlik ederken sıkıntı yaşamayın, dokunmatik ekranlardan adresleri tarif edin, sınırsız faydalarından yararlanın.

MİSAFİR GİRİŞ / ÇIKIŞ BİLGİLERİ

Otelin tanıtım noktalarına kurun, otelinize giriş ve çıkış yapan misafirleri büyük ekranlardan izleyin, kimler otele giriş veya çıkış yaptı, ülke bilgileri, resimler ile takip edin, heyecan verici animasyonlar ile izleyin, otelinizin farklılığını yansıtın.

Otel Programı Giriş Çıkış

ÖN BÜRO

Böyle bir sistemi genellikle anlaması günler, tamamıyla hakim olunması ise aylar almaktaydı. Uzun ve masraflı bir eğitim süreci kaçınılmazdı, eğitimli personelin elde tutulması için gösterilecek çaba da öyle. Masraflı servislerden kurtulun, teknik desteği anında Internet üzerinden yardım alarak çözün, 24 saat canlı servis desteği alın. Otel programlarında yaşanan sıkıntılar HotelSilverlight Otel Programı kullanıcıları için ortadan kalkmaktadır. HotelSilverlight Otel Programı maliyeti büyük ölçüde düşüren ve rezervasyon bölümünün yönetimi ile ilgili görevleri basitleştiren devrim niteliğinde tasarımı ve grafik arayüzü ile ön büro programını sunar. Olağanüstü bir sadelikle çalışmanıza imkan veren bu teknolojik gücün tadını çıkarın.


Rezervasyon

HotelSilverlight Otel Programı ön büro'da; münferit veya grup rezervasyonu oluşturmak rezervasyon tablo arayüzüne çizilmesi kadar basittir. Hızlı rezervasyon formunu kullanarak girişler hızlı bir şekilde yapılabilir ve uygun rezervasyon formlarına içerik ayrıntıları girilebilir. Odayı paylaşanların girilen doğum tarihleri sayesinde, yaşlarını otomatik hesaplayan modüller programa ayrı bir kontrol özelliği sağlamaktadır, paket politikalarını oluşturun program sizi yönetsin (2 + 1 çocuk + 1 ücretsiz çocuk gibi) paket koşullarını uygulasın. Misafirlerin fotoğraflarını tek tuşla kayıt alt=ına alın, birden fazla oda arkadaşını hızlıca kaydedin, odaya yeni misafir eklerken oda ücretlerinin otomatik güncellenişinin rahatlığını yaşayın, farklı oda türleri için farklı tarih aralıklarında rezervasyon yapın veya bir grubun özel taleplerini karşılamak gibi özellikler inanılmaz derecede basit “tıkla değiştir” veya “sürükle bırak” prensibiyle eklemesi ve güncellemesi kolay hale gelmektedir. Depozit tutarı politikalarını önceden belirleyin (rezervasyon ücretine göre veya belirlenen tutara göre veya oda gecelik ücretine göre) senaryolarınızı belirleyin sistem takibini kendisi yapsın, depozit ücretini hesaplasın. Depozit beklenen veya depozit alınmış misafirleri kolayca takip edin.
Paket tarifelerine göre gecelik ücretler günlere göre hesaplanmaktadır, istendiğinde bu ücretlerde değişiklikler yapmak mümkündür.

Otel Programı Rezervasyon

Gece denetimi (night audit) öncesi her türlü değişikliğe izin verilmektedir, gece denetimi yapılan günlerin otomatik kilitlenmesi işlemleri ile otel kayıtları güvence alt=ına alınmaktadır.

Eklentiler(add-ons) bölümü ile pakete dahil olmayan daha sonra ilave etmek istediğiniz hizmetleri grafik animasyonlarla sürükleyip bırakın.

İlave Yatak(extra bed) ilave edin,kullanım tarihini belirleyin, paket politikasında ücreti varsa, uygulayın. Misafirlere istediğiniz hizmetleri aktarın, hizmet tarih aralıklarını belirleyin ücretli veya ücretsiz uygulamalar yapın.

Ödeme koşulları(pay terms) münferit misafirler için harcama limitleri belirleyin veya acenta tarafından gelen misafirlere harcama limiti belirleyin, hızlı folyo hazırlama seçeneklerinden yararlanın.

Paketler (package) odalar için paketler oluşturun, oda tiplerine göre ücretlerini ve paket politikalarını girin ve daha sonra program, odalarınızın ücret politikalarını otomatik yönetmeye başlasın. Paket tanımlarında haftanın en düşük ve en yüksek fiyatlarını belirleyin, oda tiplerine ve misafir sayılarına göre oda ücret hesaplamasını girin, hesaplamaların otomatik yapılışının konforunu yaşayın. Paketleri web, acenta ve şirketler için kısıtlayabilir, bu paketlere (iptal, rezervasyon, web) politikalarını belirleyebilirsiniz. Paket tanımlarken misafirlerin yetişkin, çocuk sayısı limitlerini belirleyin, haftanın günlerine göre ve misafir sayılarına göre ilave edilecek ücretleri belirleyin, ücretsiz çocuk ve ücretli çocuk yaş ve sayı kriterlerini ve ilave edilecek ücretlerini belirtin.

Otel Programı Paketler

Paketler'in kapsayan servislerini belirleyin. Paket için geçerli günleri belirtin, veya satışlarını durdurun, paketin gün uzatmada fiyat sabitliğini veya değişkenliğini belirleyin, paketin komisyonlu veya komisyonsuz bir paket olduğunu, komisyon oran/tutarlarını belirleyin. Paketin satış noktaları ile ilgili varsa komisyonlarını girin. İptal / rezervasyon / diğer başlıklarında toplanan detayların girişini yapın. Erken giriş, erken çıkış, geç çıkış, gelmeyen misafir, iptal politikalarını paketlere göre kurallarını oluşturun girişlerini yapın. Paket için hazırlanan resimlerinizi ekleyin, yayınlanırken resimleri ile kullanmanın ayrıcalığını yaşayın, satış filitrelerinde kullanım yoğunluğuna göre sıralamalarını siz düzenleyin.


GÜNLÜK KULLANIM (DAILY USE)

Rezervasyon bölümünde daily use seçeneği ile oda girişi yapmadan da misafir veya hizmetlerin kaydını takip edebilirsiniz. Bu tür müşterileri veya hizmetleri günlük kullanım hesapları adı alt=ında ayrı bir grupta takip edin.

FAZLADAN REZERVASYON (OVERBOOKİNG)

Sistem fazladan rezervasyon yapmanızı engellemektedir, oda sayısı kadar rezervasyon yapmaya imkan veren programda, yedeğe almak istediğiniz rezervasyonlarınız için overbooking seçeneği sunulmaktadır. Yoğun dönemlerde bu bölümü kullanarak hata yapma riskinizi ortadan kaldırın, oteliniz için daha kontrollü misafir yönetimi sağlayın, prestijinizi yükseltin.

Otel-Programı-Fazladan-Rezervayon

İPTAL İŞLEMLERİ

İptal politikalarını önceden belirleyin. Rezervasyon ücretine göre, belirlenen tutara göre veya oda gecelik ücretine göre, rezervasyon tarihine kaç gün veya kaç saat kala gibi. senaryolarınızı belirleyin sistem takibini kendisi yapsın, ücretini hesaplasın, iptal koşullarına göre otomatik yönetmeye başlasın.

GELMEYEN MİSAFİR İŞLEMLERİ

Gelmeyen misafir politikalarını önceden belirleyin. Beklenen varış zamanına göre veya check-in giriş zamanına göre kaç gün veya kaç saat geçmesi halinde politika çalışacak ve uygulanacak politika tutarı; rezervasyon ücretine göre, belirlenen tutara göre veya oda gecelik ücretine göre senaryolarınızı belirleyin sistem takibini kendisi yapsın, ücretini hesaplasın, no show koşullarına göre otomatik yönetmeye başlasın.

ERKEN GİRİŞ İŞLEMLERİ

Erken giriş politikalarını önceden belirleyin. Check-in işleminden kaç saat öncesinde politika çalışacak ve uygulanacak politika tutarı; rezervasyon ücretine göre, belirlenen tutara göre veya oda gecelik ücretine göre senaryolarınızı belirleyin sistem takibini kendisi yapsın, ücretini hesaplasın, erken giriş işlemleri koşullarına otomatik yönetmeye başlasın.

ERKEN ÇIKIŞ İŞLEMLERİ

Erken çıkış politikalarını önceden belirleyin. Check-in işleminden sonra kaç gün veya kaç saat öncesi için uygulanacak ve politika tutarı; rezervasyon ücretine göre, belirlenen tutara göre veya oda gecelik ücretine göre senaryolarınızı belirleyin sistem takibini kendisi yapsın, ücretini hesaplasın, erken çıkış işlemleri koşullarına otomatik yönetmeye başlasın.

GEÇ ÇIKIŞ İŞLEMLERİ

Geç çıkış politikalarını önceden belirleyin. Check-out tarihinden kaç saat sonrası için uygulanacak ve politika tutarı; rezervasyon ücretine göre, belirlenen tutara göre veya oda gecelik ücretine göre senaryolarınızı belirleyin sistem takibini kendisi yapsın, ücretini hesaplasın. Geç çıkış işlemleri koşullarını otomatik yönetmeye başlasın, bu politikaların tümünü düzenli işleterek, karlılığınızı artırın.

Otel Programı Geç Çıkış

BLOK REZERVASYON

Daha çok acentalar veya şirketler için kullanılan bu bölümde blok rezervasyon fonksiyonlarıyla toplu satışları kolayca takip edin.

OTELE GİRİŞ İŞLEMLERİ

Rezervasyon yapılmış bir misafiri Sürükle ve bırak (drag and drop) tekniği ile odaları görerek check-in yapın. Kalış süresini uzatmak için misafir arayüzünü çekerek uzatın, oda değişiklikleri için misafiri eski odadan sürükleyip yeni odaya kolayca aktarın. Oda bakımı statülerini politikalara göre veya manuel olarak yönetin. İstediğiniz özelliklerdeki odaları sorgulayın, gruplayın, sadece sorgulanan odalar üzerinde işlemler yapın odaları kolayca yönetin. İstenen odayı rezervasyona kapatın.

OTELDE KALAN MİSAFİRLER

Giriş (check-in) tiplerine göre gruplayın. (normal, full complimentary, house use gibi) , tooltip fonksiyonları (açılan resimli bilgi pencereleri) ile misafirlere giriş yapmadan üzerinde mouse ile gezerek detaylı bilgiler edinin. Odayı paylaşan misafirlerin hızlıca girişini yapın, ücretleri paylaşacak misafirleri belirleyin, güvenli bir şekilde sınırsız kredi kartı girişleri yapın. Kredi kartı girişleri şifreli korunmaktadır ayrıca kullanıcı yetkisi ile görülebilmektedir. Kredi kartları girilirken numaranın doğruluk kontrolü program tarafından otomatik yapılmaktadır. İşlem yaparken anında misafire e-mail gönderin.

ODA ÜCRETLERİ (ROOM RATES)

Ücretleri çoklu para birimine göre girin, otomatik merkez bankası kurunu kullanın, isterseniz kuru değiştirin, ücretleri sadece istediğiniz günler için sabitleyin oda ücretini düşürün veya yükseltin, değişiklik sebepleri için ilgili günlere açıklamalar yapın, notlar alın, yapılan indirimlerin veya değişikliklerin sebebini detaylı bir şekilde gün gün takip etme imkanlarından yararlanın.

HARCAMA KISITLAMALARI (PAY TERMS)

İsterseniz oda, ek ücretler veya diğer harcamalara ayrıca kısıtlamalar getirin.

HIZLI GRUP GİRİŞ İŞLEMLERİ (QUICK GROUP CHECK-IN)

Grup rezervasyonları topluca odalara aktarabilirsiniz. Gruba ait tüm misafirler ekrana gelir, istenen veya tüm misafirler seçilerek oda atamaları yapılır, özel oda isteği olan misafirler için Sürükle ve bırak (drag and drop) tekniği ile odalara atama yapabilirsiniz.

MİSAFİR BİLGİLERİ (GUEST DETAILS)

Misafirler için detay bilgiler ekleyin, araç plakasından, bagaj numaralarına, ev adresinden, iş adresi ve fatura adresine, pasaport bilgilerinden detaylı kimlik bilgilerine ve detaylı kredi kartı girişlerine, varış ve ayrılış tarihinden, uçuş numaralarından, araç servis taleplerine, sakıncalı misafir (black list) girişinden, talepler (requests) tekrar otele gelişlerde misafirin istekleri hakkında bilgileri takip edin gelen giden misafirlerinize tam zamanlı hizmet verin, başarılı işletmeciliğin mutluluğunu ve gurunu yaşayın.

MİSAFİR ZAMANLANMIŞ GÖREVLER (GUEST SCHEDULED TASKS)

Otel Programı Misafir Zamanlanmış Görevler

Otelinize gelen misafirleriniz için detaylı günlük, haftalık, aylık saatlere göre programlarını tutun, önemli misafirlerinizi profesyonelce ağırlayın, etkinizi ve farkınızı gösterin. Misafirler için hazırlanan özel zaman çizelgesi (scheduler) ile tüm misafirler neyi ne zaman yapacağını takip edebileceksiniz. Bu program sayesinde otelinizin itibarı artacak, yönetim başarısına bir imza daha atacaksınız.

EKSTRA HİZMETLER (EXTRA SERVICES)

Ekstra hizmetler bölümü ile misafire daha sonra ilave etmek istediğiniz hizmetleri grafik animasyonlarla sürükleyip bırakın. Ekstra kapı anahtarı, notebook, adaptör, şemsiye, taksi ücreti, park ücreti,gazete veya otelinizin verdiği herhangi bir hizmeti bu bölüme tanıtın, ücretini girin. (çoklu para birimi), hizmetin verildiği tarih aralıklarını belirleyin, ücretli veya ücretsiz, sürekli veya belli aralıklarda her türlü verilen servisi, gün bazında takip edin, düzenli bir şekilde her akşam gece denetimi (night audit) işleminde muhasebeleştirin.

Otel Programı Ekstra Hizmetler

MİSAFİR HESAP DETAYLARI (GUEST ACCOUNT DETAILS)

Misafire verilen tüm hizmetlerin hesap detaylarını takip edin, satış noktalarına göre, tarihe göre veya diğer detaylara göre gruplayın, borç girişlerini çoklu para birimi ile isterseniz ayrıca manual yapın. Girilen ürünlerin fiyatlarını otomatik işleyin, hatalı giriş yapma riskinizi ortadan kaldırın. Hesap girişlerini; odada kalan ve ücreti paylaşan misafirleri seçerek girişler yapın aynı zamanda otomatik folyo düzenleme alt= yapısını da hazırlamış olun. Varsa harcama kısıtlamaları (pay terms) inceleyin, istediğiniz kayıtları anında kilitleyin.

HARCAMA KAYDI (POSTING)

Oteldeki misafir harcamalarını topluca kaydedin, oda numarasını seçin oda misafirlerine göre kontrollü harcama girişleri yapın, aynı zamanda otomatik folyo düzenleme alt= yapısını da hazırlamış olun. Oda numarası girildiğinde odada bulunan tüm misafir isimleri giriş seçeneğinde görüntülenir, programda ödeme girişi ataması sadece ödemeyi üstlenen misafirler üzerinde yapılabilmektedir.

ÖDEME / FOLYO / ÇIKIŞ İŞLEMLERİ (PAYMENT / FOLIO / CHECK-OUT)

Misafir tipine göre gruplama, belli bir grup üzerinde veya otelin tüm misafirlerine göre işlemler yapın, istediğiniz borç girişini yapın ödemeleri alın, misafire sürükle ve bırak (drag and drop) tekniği ile manuel folyolar hazırlayın veya misafirlere otomatik folyolar düzenleyin, ilaveler yapın, yer değiştirin, varsa erken çıkış (early check-out) veya geç çıkış (late check-out) politikalarını isterseniz o anda program da hesaplatın. Bir harcamayı birden fazla parçaya bölün, bölünen parçaları istediğiniz folyoya sürükleyip bırakın. İstediğiniz harcama kalemlerini seçin ve folyolara aktarın, odanın herhangi bir harcamasını veya harcamalarını başka bir odanın folyosuna aktarın veya geri alın, bu işlemleri yaparken teknolojinin keyfini çıkarın.

KREDİLİ MÜŞTERİ TAKİBİ (CITY LEDGER)

Otel Programı Kredili Müşteri Takibi

Misafir borçlarını kredisi olan bir muhattapta (acenta, şirket, grup vs.) karşılayabilir, misafir borcunu city ledger ile kapatıp, ödemeyi üstlenen acenta veya şirket vs.’yi borçlandırabilirsiniz. Misafir Check-out işlemleri veya ödeme işlemi yapılırken sadece city ledger seçeneği seçilerek işlem tamamlanır. Kredili müşteriler sistem tarafında otomatik takip edilir, kredisi olmayan müşterilere city ledger işlemi yaptırılmaz. Kredili müşteriler ancak yetkili personeller tarafından tanımlanabilir, kullanılabilir.

FATURALANDIRMA (BILLING)

Gruplanan folyoları seçin ve sürükleyip fatura bölümüne atın, detay girişi yapmadan tek harekette fatura hazırlayın. Proforma fatura düzenleyin, otelin şirketlerinden herhangi birine göre fatura kesin, fatura takibini şirket bazlı yapın. Folyo entegrasyonlu faturalama sayesinde misafire fazla fatura kesimini önleyin, otelinizin karlılığını artırın. Kesilmiş faturalara tek tuş ile erişim keyfini çıkarın.

ÇIKIŞ İŞLEMLERİ (CHECK-OUT)

ODA ÇIKIŞ (CHECK-OUT) İŞLEMLERİ:

Odayı sürükle ve bırak (drag and drop) tekniği ile animasyonlu check-out kutusuna atın ve çıkış işlemlerini tamamlayın.

Otel Programı Oda Çıkış İşlemleri

MİSAFİR ÇIKIŞ (CHECK-OUT) İŞLEMLERİ:

Odadaki herhangi bir misafiri sürükle ve bırak (drag and drop) tekniği ile animasyonlu check-out kutusuna atın ve çıkış işlemlerini tamamlayın. Kalan misafirlerin yeni ücret durumunu dert etmeyin, bırakın program güncellesin, bu tür işlemler ile zaman kaybetmeyin.


TOPLU ÇIKIŞ (CHECK-OUT) İŞLEMLERİ:

Birden fazla oda seçilerek sürükle ve bırak (drag and drop) tekniği ile animasyonlu check-out kutusuna atılır ve çıkış işlemleri tamamlanır.

BUGÜN ÇIKIŞ YAPANLAR (TODAY CHECK-OUT):

Gün içinde check-out yapan misafirleri (en son çıkan misafir tarih sıralı) gösteren bölüm ile program ayrı bir farklılık yaratmaktadır.

OTEL MUHASEBESİ (HOTEL LEDGER)

Kredili müşteriler (city ledger) ve ön büro (frontdesk) müşterilerinin muhasebe takibini yapın, işlem tipine göre gruplama yapın, folyolar düzenleyin, istediğiniz borcun girişini yapın ödemeleri alın,müşterilere sürükle ve bırak (drag and drop) tekniği ile folyolar hazırlayın, ilaveler yapın, bir harcamayı birden fazla parçaya bölün, bölünen parçaları istediğiniz folyoya sürükleyip bırakın. İstediğiniz harcama kalemlerini seçin ve folyolara aktarın, herhangi bir harcamayı veya harcamaları geri alın. Folyo entegrasyonlu faturalama sayesinde müşterilere fazla fatura kesimini önleyin, otelinizin karlılığını artırın. Kesilmiş faturalara tek tuş ile erişim keyfini çıkarın.

GECE DENETİMİ (NIGHT AUDIT)

Gece denetimi (night audit) uygunluğu kapsamlı bir şekilde tasarlandı. Gece denetlemesi zorunludur ve gün içindeki işlemlerin tamamen kontrol edilmesini sağlar. Bir sonraki günün işlemlerine geçmek için, Gece Denetimi yaparak biten günün işlemlerini sonlandırıp kapatmanız gerekecektir.

GECE DENETİMİNİ NASIL YAPARIM?

Otel-Programı Gece Denetimi

Tüm rezervasyon uyuşmazlıkları kullanıcının üzerinde işlem yapması için kontrol edilir ve listelenir. Örneğin, gün içindeki bekleyen çıkışlar, kalma süresinin uzatılması veya çıkışın yapılması için listelenir. Çıkışlar ve rezervasyon kullanmama durumları otomatik olarak düzenlenebilir. (manuel olarak da yapılabilir). Oda ücretleri, pakete dahil olmayan ilave ücretler, ekstra hizmetler bu bölümde muhasebeleştirilir. Oda temizlik ve bakım ayarları, odanın kullanımına ve önceden belirlenen otel politikasına göre değiştirilmektedir. Çıkış yapılmış bir odanın durumunu yönetim konsolunda belirlediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İçinde bulunulan günün aktif tarihi bir sonraki güne geçer ve o günün hesabı kilitlenir. Gece denetimi; gün içindeki işlemleri ve bunlardan doğan tahsilatları özetleyen güne ilişkin raporlar düzenlenir.

Otel Programı Kasa

KASA (CASH COUNTER)

Programa kullanıcı girişi yapılırken Kasa (cash counter) seçimi de yapılır, gün içinde alınan ödemeler kasada kullanıcı bazında kayıt alt=ında tutulur, açık kasalar kapatılır veya isteğe göre kapatmadan da onaylanır.


GELMEYEN MİSAFİR DETAYLARI (NO SHOW DETAILS)

No show işlemi yapılmamış rezervasyonlar bu bölümde ekrana gelir, isteğe göre no show politikası uygulanır veya rezervasyon olarak bekletilir.

ÇIKIŞ BİLGİLERİ DETAYLARI (CHECK-OUT DETAILS)

Gün içinde çıkış yapan misafirler ve çıkış yapması gereken misafirler ekrana gelir, bu misafirlerin kalış süreleri uzatılır veya çıkış işlemleri yapılarak, hesapları muhasebeye işlenir.

GÜNLÜK MÜŞTERİLER LİSTESİ (DAILY CUSTOMERS LIST)

Gün içinde otelde bulunan misafirler ekrana gelir, denetlemeler için günlük oda ücretleri listesi hazırlanır.

KİMLİK BİLDİRİMİ VE XML DOSYASI (IDENTITY DETAILS AND CREATE XML FILE)

Otelde bulunan misafirler ekrana gelir, gerekli resmi birimlere misafir kimlik bildirim listesi hazırlanır. Otelde kalan tüm misafirlerin kimlik girişleri seri bir şekilde bu bölümden yapılabilir.

Otel Programı Kimlik Bildirimi

ODA TEMİZLİK VE BAKIM AYARLARI (HOUSEKEEPING)

Ön büro ile oda servisi personeliniz birbirine bağlanıyor. Temizlenmesi, denetlenmesi ve / veya tamir edilmesi gereken odalarla ilgili tüm iletişimler buradan sağlanıyor. Otel ön büro ile oda servisi görevlerini sorunsuz bir şekilde biraraya getirir ve basitleştirir. Oda servisi modülü; odaları hızlı bir şekilde organize etmenize yardımcı olur ve oda servisi ekibinize görev verme ve onları sorunsuz bir şekilde idare etmenize imkan verir.

INTERNET REZERVASYON MOTORU (WEB BOOKING ENGINE)

Otel Programı Rezervasyon Motoru

HotelSilverlight Otel Programı, internet rezervasyon motoru otelinizin internet sitesiyle sorunsuz bir şekilde entegre olur ve doğrudan rezervasyon gelirlerini arttırmanıza yardımcı olur. Bu hızlı konfirmasyonlarla hem tekli hem grup rezervasyonlarına olanak veren oldukça kapsamlı bir internet rezervasyon motorudur. HotelSilverlight internet rezervasyon sayfası kendi internet sitenize uyacak şekilde kişiselleştirilebilir. Misafirler farklı tarihler için birden fazla odayı tek seferde ayırtabilir veya önceden satın alabilirler. Bu rezervasyonlar kredi kartı teminatları veya güvenli internet rezervasyon sayfası üzerinden yapılacak ödemeler yoluyla hızlı bir şekilde onaylanabilir.

HotelSilverlight Otel Programı internet rezervasyon işlemi, internet müşterilerinizin ilgisini çekmenizi sağlayacak maksimum özellikler sunacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Rezervasyon işlemi, misafirlerinizin kulllanımında basit aşamalarla rezervasyonlarını tamamlamalarına imkan vermek için benzersiz biçimde tasarlandı. Internet rezervasyon formunda rezervasyon ve iptaller için şartlarınızı belirleyebilirsiniz.

RAPORLARMA (REPORTING)

Kuruluşun faaliyetlerinin en önemli kısmı raporlarıdır. Raporlar mevcut performansınızı, nelerin eksik olduğunu ve hizmetlerinizi ileride nasıl daha da iyileştirebileceğinizi değerlendirmenizi sağlar. Bu amaçla, bu modül yoluyla sayısız rapor oluşturabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Erişim izni yetki yoluyla güvenli bir şekilde listelenebilir. Tüm arayüzler interaktiftir ve tek tıkla ileriye ve geriye kolayca yönlendirme yapabilirsiniz.

YÖNETİCİ PANELİ (ADMIN PANEL)

Otel Programı Yönetim Paneli

Bu modülde otel fonksiyonlarını zorlanmadan oluşturabilir ve ihtiyaç duyabileceğiniz özelleştirmeleri sunabilirsiniz. Bu da size farklı zamanlarda sunmak isteyebileceğiniz değişiklikler olması durumunda maksimum hareket kabiliyeti sağlar. Bu hareket kabiliyeti de karşılığında hizmetlerinizi müşteri tercihlerine göre bireyselleştirmenize imkan verir. Programda kullanılan sabit bilgi tanımları, otel bilgileri, otel şirket bilgileri, programın standart ayarları, acenta veya şirket bilgileri, kullanıcı tanımları ve yetkilendirme işlemleri, oda tipi tanımları, oda tanımları, sezonlar, paket tanımları ve tüm politikalar, satış noktaları ve diğer program kullanımında gereken bilgilerin girildiği veya düzenlendiği bölümdür.

DİL YARDIMI (LANGUAGE ASSISTANCE)

Program, otel sektöründe kullanılan terimlerin ağırlıklı olarak ingilizce olması nedeniyle ingilizce temelli yazılmış olup, aynı zamanda türkçe dil desteğini de sunmaktadır. Diğer ülkelerin dil yardımı için de planlamalar da yapılmaktadır. Kullanıcı tanımlarında dil yardımı isteyen kullanıcılar için tooltip seçeneği (açılan bilgi penceresi) bulunmaktadır. Aynı anda kullanıcının biri programı ingilizce kullanırken, diğer bir kullanıcı türkçe veya başka bir dilde destek alabilecektir. Programın bir özelliği de; kullanıcılar aynı zamanda meslek terimleri ezberleyecek, yabancı dillerini geliştireceklerdir. Dil desteğinin en büyük faydalarından biri de, otel sektöründe kullanılan terimlerin ne anlama geldiği kolaylıkla öğrenilebilecektir.

Otel Programı Odalar

ODALAR (ROOMS)

Otel odalarınızı tanıtın, oda tipine göre otelin oda sayılarını girin, odanın taban ve maksimum misafir sayılarını belirleyin. Oda fiyatlarının (room rate) taban fiyat, yüksek fiyat ve ilave yatak fiyatlarını belirleyin. Resim ekleyin, satış noktasında çıkacak sıralamayı düzenleyin, istediğiniz zaman satışını durdurun.


Uygulanabilir vergi (applicable taxes) oda tiplerine uygulanacak vergileri belirleyin.

Konfor (amenities) odalara ait sunulan konforu, olanakları girin. Odalara ayrı ayrı özelliklerini ekleyin, hangi blokta, kaçıncı katta olduğunu, ilave olarak oda özellikleri (room features) odanın özelliklerini girin, sigara içilen - içilmeyen, zemin kat – ara kat – üst kat – çatı katı, asansöre yakın – uzak vs. gibi özelliklerden yararlanın.

Cinsiyete göre odalar (gender based) tanıtın, kız odası veya erkek odası vs. gibi odaları özelleştirin, bu odalara sezon veya geçerlilik tarihleri ekleyin.

Bağlantılı odalar (connecting rooms) bağlantılı odalarınızı girin, istediğiniz zaman hizmete açın veya kapatın, kullanım durumuna göre odalarınızı yönetin, check-in işlemi yapılırken isterseniz diğer bağlantılı odaları tek tuşta sorgulayın, oteldeki tüm bağlantılı odaları gruplayın kolayca yönetin.

ODA FİYATI YÖNETİCİSİ (ROOM PRICE MANAGER)

Paketlerinizin tanımlarını yapın, sezon özelliklerini, paketin başlangıç ve bitiş tarih aralıklarını ve gün toplamını girin, özel dönem olup olmadığını vs. tanımlamalarını yapın. Paketlerin düşük hafta (low weekdays) düşük hafta günleri standart, kişi başı, ekstra yatak, yüksek hafta (high weekdays) yüksek hafta günleri standart, kişi başı, ekstra yatak gibi ayrıntılarını tanımlayın. Web üzerinde yayınlayın (publish on web) paketlerin web, acenta, şirketlere göre yayınlanmasını kontrol alt=ına alın iptal, rezervasyon, web üzerinde uygulanacak politikaları belirleyin.

ODA FİYATLARI (ROOM PRICES)

Otel Programı Odalar Fiyat Yöneticisi

Paketin kişi başı gecelik oda ücreti, kişi başı, ekstra yatak ücretlerini girin.

Paket şartları (package terms) yetişkin ve çocuk sayılarını girin, günlere göre farklı ilave ücretler ekleyin, misafir sayılarına göre kademeli olarak ilave ücretler ekleyin, ücretsiz çocuk yaşını ve sayılarını kontrol alt=ına alın ücretli çocuk yaşını ve sayılarını gruplayın ve ücretlendirin.

Inclusions (pakete dahil olanlar) paketi kapsayan hizmet gruplarını pakete dahil edin.

Validity (geçerlilik) paketin geçerli olduğu günleri veya satışın durdurulacağı günleri kolayca belirleyin. Düşük fiyatın uygulandığı günlere veya yüksek fiyatın uygulandığı günlere göre paketler oluşturun paketin hangi günlerde geçerli olup olmayacağını tanıtın veya haftanın tüm günlerini rezervasyona açın. Paketin sadece toplam güne göre sınırlı olduğunu belirleyin. Örnek: Paketin 3 günlük bayram paketi olduğunu varsayalım. Yapılan rezervasyon 3 gün olursa 3 günlük paketler filitre edilmekte, sadece bu paket / paketler satışa sunulmaktadır. Rezervasyon tarihi uzatılırsa, uzatılan günlerde paket fiyatının değişip değişmeyeceği kuralını belirleyebilirsiniz. Paketin komisyon alınabilen veya alınamayan bir paket olduğu bilgisi belirlenebilmektedir.

Satış noktası (pos point) paketin satış noktalarındaki komisyon oranlarını önceden belirleyin.

SATIŞ NOKTASI ÜRÜNLERİ (POS PRODUCTS)

Programda kullanılan tüm hizmet ve ürünlerin girişini tekdüzen muhasebe kod düzeninde tanımlayın, kodlamasını yapın ismini, açıklamasını fiyatını, vergisini, ürün gruplamasını ve satışlarda kullanılmak üzere resimlerini ekleyin. Programda verilen hizmetlerin tümü bu bölümde tanımlanan kodlara ve fiyatlara göre takip edilmektedir. İstendiğinde herhangi bir muhasebe programına entegrasyon için verileri aktarabilirsiniz.

OTELİN SUNDUĞU HİZMETLER (HOTEL OFFERED)

Otelinizde sunulan hizmetlerin tümünü bu bölümde girin, resimlerini ekleyin ve daha sonra web sayfanızda ve rezervasyon programlarınızda yayınlayın.

Otel Programı Sunduğu Hizmetleri

ACENTA / ŞİRKET / DİĞERLERİ (AGENT / CORPORATE / OTHERS)

Acentaları, şirketleri, grupları ve diğer müşterilerinizi tanıtınız. Ofis adreslerini, ofis iletişim bilgilerini, fatura adresini, fatura iletişim bilgilerini, kredi kartı bilgileri ve kredi kartlarına ait fatura bilgilerini, kredi limitlerini, ödeme gün koşullarını, komisyon oran / tutarlarını, miktar bazlı komisyon detay bilgilerini, belli tarih aralıklı toplam geceye göre satış komisyonu veya indirimlerini girebilir, takibini yapabilirsiniz.

SATIŞ NOKTASI KOMİSYON – İNDİRİM (POS POINT COMMISSION OR DISCOUNT)

Sözleşmeye göre satış noktalarının komisyon / indirimlerini tanımlayın, program hesaplamalarını otomatik yapsın.

GEÇERLİLİK DETAYLARI (VALIDITY DETAILS)

Sözleşmeye göre satışların geçerli olduğu başlangıç ve bitiş tarihleri veya geçerli olduğu sezonları girin, program; geçerlilik koşullarına göre sözleşme kurallarını takip etsin.