Otel Programı, Kullanım Koşulları


Ncs.Net Computer Bilgi işlem hizmetleri, kısaca NCS, Turizm ve Seyahat sektörü için hizmet ve çözüm sağlayan bir bilişim teknolojisidir. HotelSilverlight Otel Programı, NCS ‘in bir yazılımıdır. HotelSilverlight Otel Programı yazılımına abone olduktan sonra HotelSilverlight Otel Programı Online Hizmet kullanımını yöneten aşağıdaki kullanım sözleşme şartlarını kabul etmiş olursunuz. Eğer bu anlaşmaya bir şirket adına giriyorsanız, şirket adına satın alma kararı yetkisine sahip olduğunuza, size yapılan tüm tebligatların şirketinize yapılmış olduğuna vekil oluyorsunuz.

HotelSilverlight Otel Programı küçük, büyük tüm otel ve tatil köyleri vb. işletmeler için tasarlanmış web tabanlı bir otel yönetim sistemidir. Bu kullanım koşulları, bir servis sağlayıcı olarak bizim yükümlülüklerimizi ve müşteri olarak sizin yükümlülüklerinizi açıklamak üzere tasarlanmıştır. Lütfen onları dikkatlice okuyunuz. Bu şartlar yazılımın kullanılması ile geçerlilik kazanır.

Biz HotelSilverlight Otel Programı uygulamasının kullanıcı yorumlarına dayanarak zamanla gelişeceğine inanmaktayız; bu nedenle zaman içinde yazılımda güncellemeler yapılabilir. Bu şartlar, her soruya cevap vermeyi veya HotelSilverlight Otel Programı uygulamasının kullanımıyla ortaya çıkarılan her sorunu gidermeyi hedeflemez. HotelSilverlight, her zaman bu şartları değiştirme yetkisine sahiptir, hükümlerdeki değişiklik üzerine bunun ilanını yapmak da bu yetkiye dahildir ve HotelSilverlight Otel Programı bu değişimlerden, e-mail üzerinden veya sitede bildiri yayınlayarak sizi haberdar etmek için her türlü çabayı gösterecektir. Bu kullanım koşullarının zaman içinde değişmesi muhtemeldir. Web sitesinde bulunan en son şartları okumak, anlamak ve kabul etmek sizin yükümlülüğünüzdür.

1.Tanımlamalar

‘‘Bağlantı ücreti
Sizin tarafınızdan, web sitemizde gösterilen ödeme çizelgesine uygun olarak aylık yapılan ödeme anlamına gelir.
‘‘ Gizlilik bilgisi
Taraflar arasında alışveriş şeklinde yapılan bu anlaşmanın, ister yazılı, ister elektronik veya sözlü; uygulamayı içeren ama bilginin ne olduğunu içermeyen, karşı tarafın izinsiz ifşası dışındaki kamuya açık bilgilerin tamamını içerir.
‘‘ Veri
Sizin tarafınızdan uygulamaya girilmiş olan her türlü bilgidir.
‘‘Fikri mülkiyet hakkı
Kayıtlı olsun veya olmasın herhangi bir patent, ticari marka, hizmet markası, telif hakkı, etik hak, tasarım hakkı, yöntem bilgisi ve diğer herhangi fikri veya sinai mülkiyet hakları anlamına gelir.
‘‘Yazılım
İnternet üzerinden kullanılabilir uygulama (HotelSilverlight tarafından zaman zaman güncellenebilir veya değiştirilebilir )
‘‘Web sitesi
Alan adı www.hotelsilverlight.com.tr NCS tarafından işletilen bir internet sitesidir.
‘‘HotelSilverlight
NCS.’nin Otel Yönetim Sistemi uygulamasının adıdır.
Program; sizi, çalışanlarınızı, danışmanlarınızı, temsilcilerinizi, acentalarınızı içerir.

2.Yazılım kullanımı

HotelSilverlight; size web sitesi üzerinden abonelik türünüze göre kullanıcılarınıza uygulamaya erişimi ve onu kullanma hakkı verir. Bu haklar, sınırlıdır, alıntı yapılamaz, devredilemez, izinsiz kullanılamaz.

3.Yükümlülükleriniz

Ödeme
Erişim ücreti için fatura, sizin ilk HotelSilverlight bağlantısı yaptığınız tarihten bir ay sonra, her ay (aylık ve gecelik abonelik) fatura iletişimcisine ulaştırılır. Tüm faturalar önceki kullanım süresinin erişim ücretini içerecektir. HotelSilverlight, bu anlaşma iptal edilene kadar sizi aylık olarak faturalandırmaya devam edecektir. Tüm HotelSilverlight faturaları elektronik posta yoluyla veya posta ile iletilecektir ve faturaların, kesim tarihinden sonraki 7 gün içerisinde ödenmesi gerekmektedir. Erişim ücretine ek olarak, yasalarda geçerli olacak olan tüm vergi ve harçların ödenmesinden siz sorumlusunuz.

Genel yükümlülükler
Bu uygulamayı ve web sitesini sadece kendi yasal iş amaçlarınız için, HotelSilverlight tarafından web sitesine gönderilen herhangi bir bildirim veya yayınlanan herhangi bir duruma uygun olacak şekilde kullanmalısınız.

Erişim koşulları
Uygulamaya ulaşmak için gerekli olan tüm kullanıcı adlarını ve parolaları güvenli ve gizli tutmalısınız. Sizden habersiz olarak parolanızın kullanıldığı veya başka bir güvenlik ihlalinin olması durumunda yönetici panelinden parola değişikliği yapabilir veya NCS’yi hemen bilgilendirerek parola sıfırlamanızı yaptırabilirsiniz.
Bu şartların bir koşulu olarak, uygulamaya erişimde ve onu kullanırken yapmanız gerekenler;

Güvenliği zayıflatma veya HotelSilverlight’ın bilgisayar sisteminin bütünlüğünü bozma girişiminde bulunmayın;
Yazılımın veya web sitesinin işlevselliğini bozan ya da başka bir kullanıcının uygulama ya da web sitesini kullanma yetkisini kısıtlayacak herhangi bir kullanım veya yanlış kullanımda bulunmayın;
Yazılımı barındıran bilgisayar sistemi veya size izni verilenin dışındaki herhangi bir materyale yetkisiz erişimde bulunmaya çalışmayın;
Başka bir kişinin cihazına veya yazılımına zarar verebilecek dosyaları, saldırı olabilecek içerikleri yayınlamayın veya herhangi bir hukuk ihlalinde bulunmayın (telif hakkı ile korunan ya da kullanmaya hakkınız olmayan ticari sırları da içeren veri ve materyalleri de içerir.)
HotelSilverlight web sitesini değiştirmeyin, kopyalamayın, çoğaltmayın veya kaynak koda çevirmeyin.

İletişim koşulları
Bu şartların bir koşulu olarak, eğer web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir iletişim aracı kullanıyorsanız (örneğin herhangi bir forum, sohbet odası ya da mesaj merkezi gibi) , bu tür iletişim araçlarını sadece yasal ve meşru araçlar için kullanmayı kabul edersiniz.
Hizmet teklifleri ya da satılık hizmetler, başka bir kişinin cihazları veya yazılımına zarar verebilecek dosyalar, başka bir kullanıcı için saldırgan olabilecek içerik, herhangi bir yasayı ihlal eden materyal de dahil olmak üzere (telif hakkıyla korunan veya kullanma hakkına sahip olunmayan ticari sırlar dahil) kullanmayınız. Web sitesinde bir iletişim kurduğunuzda, iletişimin içeriğinden sorumlusunuzdur. Başka bir web tabanlı forumda da olabileceği gibi, web sitesi mevcut iletişim araçlarını kullanırken dikkatli olmanız gerekir; ancak HotelSilverlight istediği görüşmeyi kendi takdiriyle kaldırma hakkına sahiptir.

Tazminat
Sizin kuralları ihlal etmenizden kaynaklanan hasarlara ve kayıplara ya da HotelSilverlight’a olan herhangi bir yükümlülüğünüze karşı tarafınızdan ödenmemiş herhangi bir erişim ücreti dahil olmak üzere gerekli tazminatı ödersiniz.

4.Gizlilik ve dokunulmazlık

Gizlilik
İlgili taraf diğer tarafın önceden yazılı rızasını almadıkça veya kanunen gerekli olmadıkça:

Her iki taraf bu şartları ile bağlantılı olarak elde edilen diğer bütün gizli bilgilerin gizliliğini koruyacak. Taraflardan hiçbiri, diğerinin yazılı izni olmadan, gizli bilgileri herhangi bir kişiye ifşa etmeyecek, kullanılabilir hale getirmeyecek veya bu şartlar tarafından öngörülen dışında, aynı şekilde kendi çıkarları için de kullanmayacaktır.
Bu madde kapsamında her bir tarafın yükümlülükleri bu şartlar altında geçerliliğini koruyacaktır.

Dokunulmazlık
HotelSilverlight veriler bakımından tarafların yükümlülüklerini belirleyen bir gizlilik politikası sürdürmektedir. Bu koşulları kabul etmiş sayılacağınızdan, www.hotelsilverlight.com.tr sayfasında bu politikaları okumalısınız.

5.Fikri mülkiyet

Genel
Başlık olarak, yazılım içindeki tüm fikri mülkiyet, web sitesi ve yazılım ile ilgili herhangi bir doküman HotelSilverlight’ın mülkiyetindedir ( ya da lisanslarındadır).
Veri
Verilere ulaşımınız HotelSilverlight erişim ücretini tam ödemenize bağlıdır. HotelSilverlight günlük veri yedekleme sistemi ile veri kaybını önlemek için en iyi uygulama prosedürlerini kullanır. Bu anlaşmanın fesih edilmesi durumunda fesih durumu sırasında talep ettiğiniz takdirde, HotelSilverlight size fesihten sonraki 30 gün içerisinde verilerinizin bir dosyasını temin edecektir. Aboneliğinizin fesih edilmesi ödeme yapmamanız ile ilgiliyse, HotelSilverlight bildirim vermeksizin verilerinizi gizleme hakkını saklı tutar. Bir sebep üzerine fesih gerçekleştiğinde, verilere ulaşma ve onları kullanma hakkınız derhal sona erer ve HotelSilverlight’ın size verileri sunmak veya onları korumak gibi bir yükümlülüğü yoktur.

6.Garanti ve onaylar

Onaylama
Siz şunları onaylıyorsunuz:

Eğer bir kuruluş adına yazılımı kullanıyorsanız ve web sitesine erişiyorsanız HotelSilverlight, sizin bunu yapma hakkınız olduğunu kabul edecek ve sizi hareket ve ihmallerinizden sorumlu tutabilecektir.
Yazılımın hükmü, erişim ve kullanımı kendi sorumluluğunuzdadır.
HotelSilverlight Internet kullanımı ile ilgili kesintisizliğini garanti etmez. Aynı zamanda, kamu telefon hizmetleri, bilgisayar ağları ve internet de dahil olmak üzere, yazılıma erişmek için kullanılan sistemler, operasyon ve yer durumu değişken olabilir ve zaman zaman yazılım erişimini engelleyebilir.
HotelSilverlight, yazılımına erişimde çıkan engellemelerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bu yazılımın sizin ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu belirlemek sizin kendi sorumluluğunuzdadır.

Garanti
HotelSilverlight yazılımının sizin ihtiyaçlarınıza veya amaçlarınıza yüzde yüz uygun olmasına dair hiçbir garanti vermez.

7.Sorumluluk sınırlaması

HotelSilverlight’ın ihmali veya koşullara uymaması sonucu bir olay veya bağlantılı birden fazla olay dolayısıyla kayıp veya hasardan şikayetçi olursanız, bu önceki ay ödediğiniz bağlantı ücretiyle sınırlı olacaktır. Yazılımdan memnun değilseniz, yapmanız gereken anlaşmayı fesih etmektir.

8.Fesih etme

15 günlük deneme politikası: Hizmet için kayıt olduktan sonra devam etme yükümlülüğü olmaksızın, uygulamayı değerlendirmek için 15 gününüz vardır. Eğer HotelSilverlight’ı kullanmaya devam etmek isterseniz, 15 günlük deneme süresinden sonra yazılımı kullanmaya başladığınız günden itibaren faturalandırılacaksınız. Servise devam etmek istemezseniz, HotelSilverlight’ın size verilerinizin yedeğini sağlamak gibi bir yükümlülüğü yoktur ve hesabınızı HotelSilverlight sisteminden silme hakkını saklı tutar.

Peşin ödenen abonelikler: Abonelik öncesi 15 günlük deneme süresi verildiği için,
Abonelik işlemi yapıldıktan sonra anlaşma iptal edilirse, ücret iadesi yapılmayacaktır.

Kullanım iptali : Bu şartlar erişim ücretinin kapsadığı dönem için devam edecektir, iki taraftan biri anlaşmayı, ilgili ödeme döneminden en az 15 gün önce bildirim yoluyla fesih etmediği sürece aynı dönem için otomatik olarak devam edecektir.

HotelSilverlight kendi takdirine göre, aşağıdaki eylemlerden herhangi birini veya tümünü yapabilir

Bu koşullarla beraber, yazılım ve web sitesi kullanımınızı fesih edebilir.
Belli veya belirsiz herhangi bir zaman dilimi içinde yazılım ve web sitesini kullanımınızı askıya alabilir.

Tahakkuk hakları
Bu koşulların fesih edilmesi tarafların, fesih tarihi dahil olmak üzere, hak ve yükümlülüklerine zarar vermeden gerçekleşir. Bu anlaşmanın fesih edilmesinde yapacaklarınız:

fesih sonrasında da ödemeniz gereken herhangi tahakkuk ücretinden sorumlu kalmaya devam edersiniz
derhal yazılımı ve web sitesini kullanmaya son vermelisiniz

9. Yardım masası

Teknik sorunlar: Teknik problemler sırasında NCS ile iletişime geçmeden önce sorununuz için yapabileceğiniz tüm araştırmaları yapmalısınız. Hala teknik yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen NCS tarafından çevrimiçi desteği kontrol ediniz, yeterli olmadığı takdirde destek@hotelsilverlight.com.tr ‘dan bize mail atabilirsiniz.

Hizmet durumu: HotelSilverlight, yazılımın 7/24 kullanılabilir olmasını hedeflerken, teknik bir durum nedeni ile erişim sağlayamamanız olasıdır. Eğer bir sebepten, HotelSilverlight yazılımı beklenenden daha uzun bir süre için engellerse, web sitesinde bu faaliyeti önceden detaylı olarak yayınlama için gerekli çabayı gösterecektir.

10.Genel

Tüm anlaşma: Bu koşullar HotelSilverlight gizlilik politikası ile ve bu bildirimler ve talimatların verildiği diğer koşullarla beraber önceden yapılan tüm anlaşmaların, temsillerin ( yazılı ve sözlü) önüne geçer ve sizinle HotelSilverlight arasındaki sözleşmenin bu koşulları içerecek şekilde tamamını oluşturur.
Feragat: Eğer taraflardan biri bu koşulların feragatının ihlaline sebep olursa, bu başka bir koşulun da feragatı anlamına gelmez. Yazılı olmadığı sürece hiçbir feragat etkili olmayacaktır.
Atama izni yok: HotelSilverlight’ı, yazılı izni olmadan başka bir kişiye devredemez veya atayamazsınız.
Yasa ve yargı yönetimi: Türkiye Cumhuriyetinin yasaları bu anlaşma için geçerli olacaktır. Bu anlaşmanın dışında ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklarda Ankara, Türkiye veya yakınında bulunan mahkemelerin yargı yetkisine tabi olacaktır.
Uyarılar: Bu koşullar altında verilen her bildirim e-posta yoluyla yazılı olarak yapılacaktır.
HotelSilverlight’a gönderilecek uyarılar destek@hotelsilverlight.com.tr adresine ya da HotelSilverlight tarafından size bildirilen başka bir e-mail adresine yollanmalıdır. Size yollanan bildirimler yazılımı kurarken belirttiğiniz adrese gönderilecektir.
Üçüncü şahıs hakları: Bu şartlar altında bulunmayan taraflar bu şartlardan yararlanamaz veya bu koşulları zorlayamazlar.