Otel Programı, 10 Adımda Program Kullanımı Videoları


01-Programı Kullanmaya Nasıl Başlayabilirim?
Online demo bölümümüzden, başvuru formu ile demo talebinde bulunabilirsiniz. Programı kullanmak için size giriş bilgileri oluşturularak mail gönderimi yapılacaktır.


02.1-Programa Giriş
Demo giriş bilgi e-postası alındıktan sonra kayıt işlemininin tamamlanması için aktivasyon bağlantısı tıklanarak işlem onaylanır. HotelSilverlight programına giriş yapmak için gönderilen e-posta'daki adresi tıklayarak veya adres satırına kopyalayarak yada web sayfamızdan otel kodunuz ile programa giriş yapabilirsiniz.


02.2-Küp Menü Kullanımı
Animasyonlu küp menüde bulunan özel işlemlere bu bölümden hızlı bir şekilde erişerek kullanabilirsiniz. Bu bölümde bulunan programlar kısaca;
1- Kullanıcı girişi (user login)
2- Otel etkinlikleri (hotel activities)
3- Personel zamanlanmış görevler (personnel scheduled tasks)
4- Otel resim galerisi (hotel photo gallery)
5- Harita (map)
6- Misafir giriş / çıkış bilgileri (check-in / check-out information)


03-Rezervasyon Kaydını Nasıl Yapabilirim?
İstenilen gün aralığını sürükle ve bırak (drag and drop) fonksiyonu ile seçerek açılan rezervasyon kayıt ekranından misafir tipi, adı, oda sayısı, kişi sayısı gibi. bilgileri girerek kolayca oluşturabilirsiniz.


04-Giriş (check-in) İşlemini Nasıl Yapabilirim?
İstenilen oda özelliğine göre oda seçeneklerinden filitreler kullanılabilir, giriş (check-in) yapmak istediğimiz misafir rezervasyonunu seçerek sürükle ve bırak fonksiyonu ile boş oda üzerine bırakarak yapabilir veya direkt olarak odaya giriş (check-in) yapabilirsiniz.


05-Misafir Harcama Girişlerini Nasıl Yapabilirim?
Giriş yapmak istenilen misafir üzerinde sağ tuş'a basılarak "detay (detail)" seçeneği seçilir, açılan detay ekranından hesap girişi (account) bölümüne girerek giriş işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı menüde misafir detay bilgileri (detail), ekstra hizmetler (extra services), zamanlanmış görevler (scheduled tasks) düzenlenebilir.


06-Gece Denetimi (Night audit) İşlemini Nasıl Yapabilirim?
Hotel menüsünden gece denetimi (night audit) seçilerek, kasa işlemleri, gelmeyen misafir, ilave hizmetler, ekstra hizmetler, oda fiyatları, çıkış yapmış misafirler, çıkması gereken misafirler, kimlik bildirim gibi işlemler ile ilgili detayları tamamlayarak gün sonu işlemini yapabilir ve raporlarınızı alabilirsiniz.


07-Folyo Düzenleme İşlemi Nasıl Yapılır?
Misafir üzerinde sağ tuş "ödemeler / çıkış işlemleri (payment / check-out)" bölümünden folyo oluşturulmak istenilen kişi seçilir "folyo aktarım (folio transfer)" bölümünden hesaplar sürükle ve bırak (drag and drop) fonksiyonu ile misafir folyosuna aktarılabilir yada "folyo oluştur (generate folio)" seçeneği ile misafirlere otomatik folyo oluşturabilirsiniz.


08-Ödemeleri Nasıl Alabilirim?
Misafir üzerinde sağ tuş "ödemeler / çıkış işlemleri (payment / check-out)" bölümüne girilir. Ödeme almak istenilen misafir folyosu seçilerek, ödeme tiplerinden (mode type) uygun olan ödeme şekilleri ile ödemeleri alabilirsiniz.


09-Çıkış (check-out) İşlemi Nasıl Yapılır?
Misafir üzerinde sağ tuş "ödemeler / çıkış işlemleri (payment / check-out)" bölümüne girilerek check-out yapılmak istenilen kişi, oda yada grup seçilerek sürükle ve bırak (drag and drop) fonksiyonu ile çıkış (check-out) kutusuna bırakılarak yapılabilir.


10-Kredili Müşteri Takibi (city ledger) Nasıl Yapılmaktadır?
Misafir üzerinden sağ tuş "ödemeler / çıkış işlemleri (payment / folio)" bölümüne giriş yapılır. Misafirin çıkış (check-out) yapabilmesi için folyo bakiyesinin sıfırlanması gerekmektedir. Misafir folyo'su seçildiğinde eğer misafir kredili bir misafir ise, ödeme tiplerinde kredili ödeme "city ledger" seçeneği aktif olacaktır. City ledger seçilerek misafirin borcu kapatılarak ilgili hesaplara borç işlenir. Bakiyesi sıfırlandıktan sonra misafir çıkış (check-out) işlemi yapılabilir.