Otel Otomasyonu, Web Rezervasyon Motoru Videoları


HotelSilverlight rezervasyon işlerinizi düzene sokmak ve verimliliğinizi arttırmak için çok sayıda güçlü özellik sunan kurumsal düzeyde bir otel yönetim çözümüdür. Rezervasyon motoru sistemin ayrılmaz bir parçası olarak yer alır. Satışlarınızı web ortamından yapmanızı sağlayarak karlılığınızı ve prestijinizi artırır. Otelde konaklayan misafirler otelden aldıkları onay ile rezervasyon motorunu kullanabilmektedir, müşterileriniz bu olanak sayesinde istediği rezervasyonu yapabilir, hesap bakiyelerini takip edebilir aynı zamanda istediği kadar ödeme gerçekleştirebilir.
Anlaşmalı müşterileriniz onaylı kullanıcıları ile anlaşma dahilinde olan zamanlar içinde anlaşmalı paketleri satabilir, kredi limitleri ölçüsünde işlemler yapabilir, hesap bakiyelerini takip edebilir aynı zamanda ödemelerini gerçekleştirebilirler.


01-Web Rezervasyon İşlemlerine Genel Bakış
Oteliniz için satış ve tanıtım görevlerini yerini getiren eşsiz, güçlü özelliklere sahip bir web sayfasını kullanmaya hazırlanın. Normal ve anlaşmalı müşterilerinizle aranızda online işlem yapan bu program ile aynı zamanda kullanıcılara hava durumu, otel etkinlikleri, otelde sunulan tesisler bölümünde (resimli otel özellikleri, spor eğlence, çocuk aktiviteleri) gruplaması, oteli tanıtan animasyonlu foto galerisi ve mükemmel harita özelliklerinin yanında kullanıcı tarafında değiştirilebilen renklerde çalışma seçeneği ile oteliniz web sayfası oldukça etkili heyecan verici görselliğe sahip olmaktadır.


02-Otelde Kalan Misafirler Web Rezervasyon Programını Nasıl Kullanabilir?
Oteldeki misafirlerin rezervasyon programını kullanabilmeleri için (check-in) giriş bölümünde (guest in house) oteldeki konuklar / (login details) giriş detay seçeneği ile giriş onay işlemleri yapılmaktadır


03-Rezervasyon Kaydını Nasıl Yapabilirim?
Yeni rezervasyon yapmak için giriş (check-in) ve çıkış (check-out) tarihleri girilir. Gerçek zamanlı oda durumu uygunluğu ve konaklama tarihlerine göre fiyat / paket seçenekleri seçilir. Misafir bilgileri girilir, otel web sitesi ile entegre çalışan web rezervasyon modülü ile rezervasyonlar saniyeler içinde onaylanır.


04-Programı Kullanmaya Nasıl Başlayabilirim? (acentalar için)
Yönetici konsolu programında bulanan agent/users bölümünden kullanıcı ve şifre tanımları yapılır daha sonra, e-posta ile web rezervasyon motoru için kullanım onayı işlemleri yapılır.


05-Rezervasyon Kaydını Nasıl Yapabilirim? (acentalar için)
Yeni rezervasyon yapmak için giriş (check-in) ve çıkış (check-out) tarihleri girilir. Gerçek zamanlı oda durumu uygunluğu ve konaklama tarihlerine göre acentalar için fiyat / paket seçenekleri seçilir, geçerli paketlerden biri seçilerek misafir bilgileri girilir. Ücretin acenta veya misafir tarafından ödeneceği bilgisi girilerek, işlemler tamamlanır. Otel web sitesi ile entegre çalışan web rezervasyon modülü ile rezervasyonlar saniyeler içinde onaylanır.


06-Yapılan Rezervasyonlarım Otel Programında Nasıl Görünmektedir? (acentalar için)
Yapılan rezervasyonlar onaylandıktan sonra saniyeler içinde otelin ön büro programında dinamik olarak görünür, diğer rezervasyonlardan farklı görünmesi için, ayrı renklendirilir. Yapılan talepler (requests) rezervasyon bilgi penceresinden (tooltip) içinde ayrıca (image) olarak uyarılır.