En İyi Otel Programı, Teknolojimiz Hakkında


Bulut Tabanlı Otel Yazılımı

En İyi Otel Programı

Online bir dünyaya doğru genel bir kayma olduğu inkar edilemez ve otelcilik sektöründe de onunla birlikte bir kayma olmuştur. Günümüz teknolojisi ile iç içe olan genç nesil kişisel bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazlar aracılığıyla Internet üzerinden eğleniyor, bağlanıyor, alışveriş yapıyor ve otel rezervasyonu yapıyor. Otel dijital pazarlama, otel rezervasyonlarının artık online olarak yapılmakta olduğunu ortaya koymaktadır. Bir otel bu gün bir online varlığa sahip olmak zorundadır. Ve sadece bir web sitesine sahip olmak artık yeterli değildir.


Web dalgasına uygun olarak, bir çok otel yönetim sistemi satıcıları otelin kendi web sitesine entegre edilebilir web rezervasyon modülleri sunmaktadır. Online rezervasyonlar otomatik ya da manuel onay ayarlarıyla otel yönetim sistemlerindeki otelin rezervasyon kaydında otomatik olarak güncellenir. Online rezervasyon modülleri grup rezervasyonlara, paketlere ve son dakika indirimlerine ve kurumsal ve endüstri müşterileri için özel fiyatlara erişim sağlayabilir. Bugünün otel yönetim sistemleri ayrıca Expedia ve booking.com gibi büyük online dağıtım kanallarına otelleri bağlayarak iki yönlü GDS (Global Dağıtım Sistemi) arabirimleri sağlar. Oda durumu ve üçüncü taraf web sitesindeki oranlar otelin otel yönetim sistemi bağlantısı aracılığıyla dakikası dakikasına güncel tutulur ve üçüncü parti kanalıyla yapılan rezervasyonlar otomatik olarak otelin rezervasyon kaydına eklenir.

En İyi Otel Programı Online

Şimdi moda mobil olarak hareket etmek. Bugünün sürekli seyahat edenleri konaklama ve rezervasyon için akıllı telefonlar, tabletler ve diğer mobil cihazlardan hareket halindeyken arama yapmaktadır. Yakında mobil internet kullanıcılarının sayısının masaüstü internet kullanıcılarının sayısını aşacağını göstermektedir.

Otel yönetimi sistemleri geleneksel olarak otelde bulunan bir bilgisayarda yüklü olması gereken yazılım olarak konuşlandırıldı. Program fiziksel olarak Microsoft Office paketi gibi, otelde çok somut bir şekilde bulunurdu. Ancak, Microsoft Office paketinden farklı olarak, karmaşık bir otel yönetim sistemi güçlü işletim sistemleri ve sunucu gereksinimlerini talep eder. Ve bu donanım otel ile büyümeyi ve teknolojik ilerlemeler ve sistem yükseltmelerine yetişmeyi gerektiriyor.

Bulut tabanlı sistemler aynı zamanda kolay kurulum ve kullanım özellikleri ile de cazip gelmektedir. Otel içerisinde yazılım gerekli olmadığından, bilişim personeli, yazılım yükleme ve pahalı yükseltmelere de gerek yoktur. Bulut tabanlı bir ürünün geliştirilmesi ya da yükseltilmesi sorunsuz, bütün oteller üzerinden ve çoğunlukla maliyetsiz bir şekilde yapılır. Bu türden oldukça büyük bir mali giderin ortadan kaldırılması gelir açısından açık bir fayda sağlar. Aynı zamanda artık geleneksel otel yönetim sistemlerinin gerektirdiği ciddi yatırımların sınırlaması altında olmayan otel yöneticilerinin, işlerinin gereksinimlerine ve teknolojinin gelişimine göre, otel yönetim sistemi sağlayıcılarına geçme özgürlüğü ile otelleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olması demektir.

Ayrıca, geleneksel bir otel yönetim sistemi ile ilişkili donanımı ortadan kaldırmak otel yöneticisini önemli bir teknik sorumluluktan kurtarır. Geleneksel sistemler ile ilişkili donanım sadece pahalı değildir aynı zamanda bunun kurulumu ve bakımı otelin sorumluluğundadır; otel yönetim sistemi satıcısı yalnızca otel yönetim sisteminin yazılımından sorumludur. Öte yandan bulut tabanlı otel yönetim programları tamamı satıcı ile ya da belirli veri merkezlerinde güvenli şekilde tutulan sunucular, veri tabanları, işlemciler ve gerekli diğer alt yapılardan sorumludur. Bu oldukça kolaydır!

En İyi Otel Programı Kolaydır

Bulut tabanlı bilgisayar kavramı genellikle bu korkuları arttırır, nasıl olur da veri bulut etrafında yüzerken güvenli olabilir? HotelSilverlight otel yönetim sisteminin bunu destekleyecek çok şeyi var. Müşteri verilerinin iyi korunduğunu garanti etmek için sıkı önlemler alınmıştır. Veri yedekleme, ağ bağlantısı, virüs koruma, erişim kontrolü ve benzerleri işlemler, bilişim uzmanlarından oluşan servis sağlayıcı şirket içerisinde yönetilir; Güvenilir bulut tabanlı otel yönetim sistemi sağlayıcıları gereksiz internet bağlantıları, 24 saat gözetleme ve dizel güçlü elektrikli geri dönüş gibi koruyucu prosedürleri sunar. Bunun üzerine, çoğu Bulut tabanlı otel yönetim programları herhangi bir zamanda veri indirmeye izin verir ve bazıları internet bağlantısı kaybı durumunda otelin mevcut ve gelecek rezervasyon bilgilerini içeren otomatik gece postaları oluşturur. Otelin ön büro bilgisayarı çökerse, bulut-tabanlı otel yönetim sistemi Internet'e bağlı başka bir bilgisayardan (hatta bir mobil cihazdan) ulaşılabilir. Ve bir başka benzersiz Bulut tabanlı avantajı bize sunar: uzaktan erişim. Uydu ofisler ve uzakta bulunan personel yönetim tarafından belirlendiği şekilde sistemine erişimi sağlar. Bu yalnızca bilgisayar ya da internetin çökmesi durumunda güvenli değildir, aynı zamanda örneğin kapalıyken sezon dışında yapılan rezervasyonları yönetebilen sezonluk otellerin operatörleri için kullanışlı bir özelliktir.

En İyi Otel Programı Bulut Tabanlı

Şimdiye kadar, coşku ile bulut özelliğine atlayanlar küçük ve orta ölçekli şirketlerdir; dünya çapında zincir oteller ki genellikle kendi amaçlarına ve güvenilir kurulu sistemine daha bağlı olurlar daha çok dikkatli olma eğilimindedir. Ancak, bulut bilgisayarın avantajları reddedilemez ve büyük markalar özel bulut modeli (tek bir organizasyona ayrılmış veri merkezi) aracılığıyla ve özel ve kamusal bulutları birleştiren karışık modeller üzerinden bulut çevresinin yükselişini izliyor.

Hiç kimsenin genel müdüre organizasyonun ve etkinliğin otel müdürünün çok yönlü sorumlulukları ile başa çıkmakta kritik olduğunu söylemesine gerek yoktur. Otelin işletilmesine dahil olan günlük işlerin uygulanmasının sağlanması misafir hizmeti ve geliri önemli ölçüde etkiler ve bu da otel yönetim sistemlerinin devreye girdiği noktadır. Bugünün otel yönetim sistemleri yüksek müşteri servisini sağlamak ve karı en yükseğe çıkarmak için temel araçlardır. Bu günlerde her boyutta ve tarzda otele uyması için fonksiyonellik ve teslimat (yerinde kurulum ya da bulut - dayalı sistemler) açısından farklılık gösteren sunulmakta olan birçok ürün bulunmaktadır. Gözlemlediğimiz gibi, otelcilik sektöründeki işletmeler pazarlama ve dağıtımda internetin gücünün farkına daha da fazla vararak online olarak ulaşılabilir hale gelmiştir. Bu modayı takip ederek, otel yönetim sistemleri de web’den faydalanıyor ve web ve mobil rezervasyon motorları, GDS ara yüzü ve hatta sistemin kendisinin bulut tabanlı teslimatını her tür otele sunar.

Otel Programı Bulut Tabanlı

Bulut tabanlı ya da Bulut tabanlı otel yönetim sistemleri, diğer yandan, aslında otelde bulunmazlar. Bunlar Internet üzerinden dağıtılan "Bulut"ta bulunurlar. Bu aynı zamanda SaaS (Software as a Service) olarak da bilinir; otel yönetim sisteminin gerektirdiği depolama, işleyiş gücü, uygulamalar ve veri tabanları bağlı bilgisayar tesisinde bulunan ve talep üzerine müşteriye sağlanan paylaşıma açık, güvenli sunucular üzerinde toplanır. Otel, donanımın birçok ihtiyacını ortadan kaldırarak Internet yoluyla güvenli otel yönetim sistemine erişir. Bir bilgisayar ve bir internet bağlantısı gereken tüm şeydir. Sistem bir akıllı telefon üzerinden bile erişilebilir. Bulut bilgisayarın pek çok avantajı vardır. Devlet kurumları ve finansal kuruluşlar dahi bunu yapmaktadır. Bulut tabanlı otel yönetim sistemleri hızla popülerlik kazanmaktadır.. Fiyat etiketi birçok otel müdürü (özellikle orta ölçekli işletmelerin müdürleri) için Bulut-tabanlı bir otel yönetim sistemine geçmek için iyi bir sebeptir. Web yoluyla sağlanan ürünle ya da daha doğru bir değişle servisle, otelin geleneksel bir otel yönetim sistemini barındırmak için gereken önemli donanımlara yatırım ve bakım yapmasına gerek yoktur. Ve Bulut bilgisayarın toplumsal kavramı nedeniyle kaynaklar satıcının müşterileri arasında paylaşılır, sofistike ürünleri küçük oteller için daha kolay ulaşılabilir hale getirerek, bulut tabanlı sistemler kayıt, rezervasyon başına ya da oda başına modellere dayalı olarak cazip fiyatlandırma yapılarına sahip olma eğilimindedir.

Otel Programı Bulut Bilgisayar

NCS Net Computer, konaklama işletmenizi sorunsuz bir şekilde yürütmeniz için bir yazılımda ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi sizlere sunan "Uyarlanması kolay ve kullanımı basit" bir çözüm olan HotelSilverlight Otel Programı ile işletmenize canlılık getiriyor. HotelSilverlight Otel Programı kullanım yönünden emsallerine göre en basit otel yönetim sistemidir. Bağımsız oteller, otel zincirleri, resort oteller, misafirhaneler, pansiyonlar, oda-kahvaltı mekanları ve diğer tüm konaklama işletmeleri için uyarlanmış devrim niteliğindeki sistemi deneyimleyeceksiniz.HotelSilverlight Otel Programı çözümünün temelinde hepsi birden fazla coğrafi konumdan yönetilebilen birden fazla para birimiyle birden fazla sistem özelliğini destekleyen kapsamlı bir Otel Yönetimi Sistemi vardır. Sistem, rezervasyonlar, ön büro, oda servisi, spa, restoran, grup rezervasyonu, ve diğer POS (satış noktaları)dahil olmak üzere bir sistem’in tüm faaliyetlerini merkezi hale getirir.

HOTELSILVERLIGHT – TEKNOLOJİ HİZMETİNİZDE

HotelSilverlight Otel Programı, internet teknolojilerinde en son geliştirilmiş microsoft silverlight uygulamasıdır. Microsoft silverlight, web uygulamaları için animasyon, vektör, 3D grafik ve video oynatma imkanları sağlayan, WPF tabanlı (windows presentation foundation) tarayıcı (browser) eklentisidir. Microsoft windows programlarında yüksek derecede görsel arayüz sağlar. Bu nedenle geleceğin programlama teknolojisi denilebilir.

(Sofware as a Service - SaaS) :

Servis olarak sunulan yazılım (software as a service - SaaS) Bulut tabanlı bir yazılımın merkezi olarak barındırılması ve işletilmesi ile internet üzerinden kullanıcılara sunulmasına dayanan bir yazılım uygulaması dağıtım modelidir. Müşteriler yazılıma sahip olma maliyetine katlanmadan sadece kullanım başına bir ücret ödemektedirler, böylece önceden herhangi bir maliyet oluşmamaktadır.

WEB SERVİS :

Web servisi, XML mesajlaşma tabanlı bir sistem entegrasyon yöntemidir. Bilgisayarlar arasında ağ üzerinden etkileşimi ve uyumluluğu sağlayacak yazılım sistemidir. Günümüzde birbiriyle haberleşecek sistemlerde en çok tercih edilen yöntem web servisidir.


Otel Programı Web Servisi

Microsoft’un WCF ürün ailesi içinde sunduğu WCF Rich Internet Application (RIA) çok katmanlı uygulama geliştirme için sunulan bir uygulama şablonudur. RIA istemci uygulama mantığı çoklama ihtiyacını duymamaktadır. Ria istemcileri orta seviyede sunulan uygulama mantığını temel alarak güncelleyebilme özelliklerine sahiptir.

WCF RIA Service tanımına baktığımızda aslında adında da anlaşılacağı gibi RIA uygulamalarında yani silverlight uygulamalarında kullanılmak üzere geliştirilmiş bir programlama modelidir. Silverlight uygulamalarının geliştirilmesi amacıyla çok daha kolay ve basitleştirilmiş bir programlama modelini yazılım geliştiricilere sunmaktadır.

Bu web uygulamasının içerisinde yer alan ve silverlight tarafına veri hizmeti sunan RIA Service' leri, harici bir Class Library içerisinde bulunabilen bir Entity Data Model'i (yada aynı web domain içerisindeki) kullanabilir.

NEDEN SILVERLIGHT ENABLED WCF SERVICE?

Silverlight Enabled WCF Service özel bir binary binding kullanır. Böylece sunucu ile istemci arasındaki veri trafiğinde kodlama ve kod çözümleme işlemlerinde ara ürün olarak binary kullanıldığı için toplam giden gelen veri miktarı azalır ve binary serileştirme yapıldığı için serileştirme sürecinde harcanan işlemci yükü de düşük olur.

HOTELSILVERLIGHT

Benzersiz grafik arayüzü, otellerdeki faaliyetleri düzene koyma ve günlük işlerde karşılaşılan zorlukları basit bir şekilde çözme üzerine yoğunlaşır. Uygulamanın tasarımı işlerinize yoldayken de başlayabilmenize ve kısa sürede uzmanlık kazanmanıza imkan verir. En karmaşık işlemlere kolaylıkla hakim olabilirsiniz. Sistem, geçerli sektör standartlarının ve aynı şekilde güncel olan diğer bütün sistemlerin kolayca önüne geçen harika bir kullanıcı deneyimi sunar.

Otel Programı Hotelsilverlight

Tam bir Otel Yönetim Sistemi olarak, HotelSilverlight Otel Programı, gerek iç faaliyetleri düzene sokmak gerekse işletmenizi daha yüksek gelir getirecek şekilde genişletmek açısından büyük otelcilik görevlerini kapsar. Sistem ayrıca, etki alanınızı genişletmenize ve doğrudan rezervasyon gelirlerinizi verimli bir şekilde arttırmanıza imkan veren paha biçilmez modüller sunar. Odalarınızın / konaklama yerinizin pazarlamasını ve dağıtımını internet sitenizden gerçekleştirin. Yemek / Taşıma ve diğer hizmetlerin dahil olduğu çoklu paket kampanyalarını internetten sunun işletmenizi çevrimiçi olarak tanıtmak için sadece odalarınızı değil aynı zamanda eklenti hizmetlerinizi de vitrininize koyun.

Otomatik olarak uygulanan rezervasyon ve iptal politikaları ile kredi kartı ve internet ödemelerini işleme sokun.
Farklı coğrafi konumlardaki seyahat acentalarınız ve kurumsal müşterilerinize doğrudan rezervasyon hizmeti sağlayın.
Bölge bürolarınızdan işlerinizi koordine edin ve rezervasyonları kabul edin.


Oteller için Akıllı Otel Yazılımları

HotelSilverlight Otel Programı tek veya çoklu Otel ve Konaklama işletmeleri için tam özellikli bir Otel Yönetim Yazılımı Çözümüdür. HotelSilverlight Otel Programı, rezervasyonlarınızı, depozitolarınızı, giriş çıkışlarınızı, konuk folyolarınızı, ödemelerinizi, satışlarınızı, denetim raporlarınızı, oda temizliğini ve bakımını ve verim yönetimi kontrollerinizi yönetir.