Otel Takip Programı, Ön büro Detay Videoları


Misafir kaydı üstünde sağ tık menüsünden "detail" seçeneği seçilir, dört bölümden oluşan misafir işlem menüsünden istediğiniz seçeneklerden birini seçerek misafir detay işlemleri yapılabilir.


01-Misafir Detay Bilgilerini Nereden Girebilirim?
Misafir detay bilgiler (guest details) bölümünden misafire ait genel, adres, pasaport / kimlik, kredi kartları, varış ve ayrılış, sakıncalı misafir (black list), misafir talepleri (requests) gibi ayrıntılar girilebilir.


02-Kredi Kartı Bilgilerini Nasıl Eklerim?
Birden fazla kredi kartı, teminat veya depozit olarak rezervasyon kayıtlarına eklenebilir.


03-Varış / Ayrılış Bilgilerini Nasıl Eklerim?
Misafirlerin varış / ayrılış bilgileri ile birlikte taşıma servis için kullanılabilecek hizmetleri belirtebilirsiniz, listeler alabilirsiniz.


04-Misafir Hesaplarına Girişi Nereden Yapabilirim?
Hesap detayları (account details) bölümüne geçilir ve hesaplar işlenebilir.


05-Misafir Hesaplarında Vergiden Muaf İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?
Hesap detayları (account details) bölümüne geçilir ve muafiyet girişleri yapılabilir.
Aynı zamanda oda fiyatları (room rate) bölümünden ve ekstra hizmetler (extra services) bölümünden de muafiyet girişleri yapılabilir.


06-Misafir Zamanlanmış Görevler (guest scheduled tasks) Ne İşe Yaramaktadır?, istersem nasıl kullanabilirim?
Misafir zamanlanmış görevler (guest scheduled tasks), misafir için planlama ve not girişleri yapılmaktadır.


07-Ekstra Hizmetler (extra services) Ne İşe Yaramaktadır?, Nasıl Kullanılır ?
Ekstra servis (extra services), otelin verdiği çeşitli hizmet tipleri önceden tanıtılır, resimleri ilave edilir ve varsa ücretleri girilir, bu bölümde misafire istediği herhangi bir hizmet sürükle bırak prensibi ile sağlanır.
Örnek: Taksi ücretinden, varsa park ücretine, ek anahtardan, şemsiye, gazete, notebook, adaptöre kadar her türlü hizmeti istediğiniz tarih aralıklarında, ücretli veya ücretsiz olarak hizmet takibi yapmanızı sağlar. Gece denetiminde de varsa hizmet bedelleri muhasebeleştirilir.


08-Ödemeleri Nasıl Alırım?
Rezervasyon kaydını sağ tıklayın ve ödemeleri işleme koymak için ödemeler’i (payment) seçin.
Otelinizce belirlendiği şekilde ekranda görünen makul ödeme şekillerinden birini seçin ve sadece birkaç tıklamayla ödemeyi alın.
Ödemeler bölümü, dakikası dakikasına güncel oda hesabını, faturaları bölmeye, ücretlerin sınırsız farklı şekilde düzenlenmesine, toleranslar oluşturmaya ve sınırsız sayıda folyo oluşturmaya yönelik kapsamlı opsiyonlarla birlikte sunan bir bölümdür.


09-Paket Fiyatlarını Nasıl Eklerim / Değiştiririm?
Sadece üzerlerine tıklayarak bir rezervasyona ait birden fazla paketleri uygulayın hatta bir paketi kişiselleştirin, isterseniz kaldığı süre için her bir güne ayrı oda fiyatı girişleri yapın. Döneme, haftaya, uygunluk durumuna göre tarifler ve vergiler için geçerli tüm hesaplamalar sistem üzerinden otomatik olarak yönetilir. Ayrıca, yemekler, taşıma vb. gibi fiyata dahil hizmetlere ayrılan miktarlar, ilgili departmana uygun tarihlerde yapılacak kayıtlarıyla birlikte sistem üzerinden gerçekleştirilir.


10-Kalma Süresini Nasıl Değiştiririm?
Sistemin genelinde mevcut olan kullanımı kolay tıkla - değiştir prensibimiz sayesinde, kalma süreleri, üzerlerine tıklayarak veya tablo arayüzü çizimi uzatılarak değiştirilebilir.
Oranlarda, fiyata dahil edilen hizmetlerdeki miktar belirlemelerinde, rezervasyon tutarında, vergilerde vb. yapılacak tüm değişiklikler geçerli politika ve uygunluk durumlarına göre güncellenir.


11-Odayı Paylaşanları Nasıl Eklerim?
HotelSilverlight, yetişkin veya küçük tüm misafirleri kapsayan bir rezervasyon için birden fazla misafir profilini destekler.
Odayı paylaşan her kişi oda ücretini isteğine göre paylaşır veya paylaşmaz. Folyolar da bu ayarlara göre otomatik olarak düzenlenir.


12-Bir Gruba Oda Nasıl İlave Edilir Veya Çıkarılabilir?
Mevcut bir grupta, grup rezervasyon kayıtlarını kullanarak oda ekleyin veya sağ tıklayarak çıkarın. Geçerli oranlar sistem üzerinden uygulanır ve rezervasyon toplam tutarları ve vergiler anında güncellenir.