Otel Rezervasyonu Videoları


Çağımızın Otel Yönetim Sistemi olan HotelSilverlight Otellerin iş yapma şeklini değiştirir.

HotelSilverlight Otel yönetim sistemi artık rezervasyon personelinin rezervasyonları gireceği ve değiştireceği, konukların giriş çıkışını yapabileceği, oda atayabileceği, misafir folyolarına ve daha fazlasına erişebileceği kolay kullanılabilir, programlar geliştirmiştir. Program oranlardaki değişimi, paketleri ve fiyat yönetimini esnek hale getirmektedir.

HotelSilverlight ön büro'da tek kişilik veya grup rezervasyonu oluşturmak bunu rezervasyon tablo arayüzüne çizmek kadar basit. Bu hızlı rezervasyon formunu kullanarak bunu hızlı bir şekilde yapabilir veya uygun rezervasyon kayıtlarına ayrıntıları girebilir ve içeriği tam olarak kontrol edebilir. Birden fazla oda arkadaşını kaydetmek, farklı oda türleri için farklı tarih aralıklarında rezervasyon yapmak veya bir grubun özel taleplerini karşılamak gibi özellikler inanılmaz derecede basit tıkla değiştir prensibiyle eklemesi ve güncellemesi kolay hale geliyor.


01-Yeni Bir Rezervasyonu Nasıl Yaparım?
Yeni rezervasyon yapmak rezervasyon tablo arayüzüne çizilmesi kadar basittir. Geçerli paketlerden birini seçerek misafir bilgilerini girin ve rezervasyonları saniyeler içinde onaylayın.


02-Hızlı Grup Rezervasyonunu Nasıl Yaparım?
Tablo arayüzünü çizerek rezervasyon ekranına girin geçerli paket fiyatları seçenekleriyle odaları eşzamanlı olarak rezerve etmek için oda sayısını belirtin. Oda fiyatlarını otomatik olarak günceller ve vergileri yer durumuna göre uygular.


03-Grup Sahibi Bilgilerini Nasıl Girerim?
Grup sahibi bir grup sahibine bağlı olarak kurumsal veya bireysel bir seyahat acentası olabilir. Uygun paket fiyatları grup sahibine bağlı olarak kurumsal indirimlerle birlikte görüntülenir. Seyahat acentası komisyonları sözleşme ve politikalara uygun şekilde otomatik olarak uygulanır ve hesaplanır.


04.1-Depozit Tutarında Değişikliği Nasıl Yapabilirim?
Rezervasyon işlemlerinde depozit miktarı otelin politikasına göre otomatik hesaplanır. Düzenle bölümünden rezervasyon tipi ve depozit miktarını değiştirebilirsiniz.


04.2-Depozit Nasıl Alabilirim Ve Hesabına Nasıl İşleyebilirim?
Depozit tipinden alındı olarak seçilir, depozit ödeme tipi, tarihi gibi bilgiler girilerek kayıt edilir. Alınan depozit misafir hesabına otomatik işlenir.


05-Rezervasyon Fazlası (overbooking) Nasıl Takip Edilir?
Grup sahibi bir grup sahibine bağlı olarak kurumsal veya bireysel bir seyahat acentası olabilir. Uygun paket fiyatları grup sahibine bağlı olarak kurumsal indirimlerle birlikte görüntülenir. Seyahat acentası komisyonları sözleşme ve politikalara uygun şekilde otomatik olarak uygulanır ve hesaplanır.


06-Gelmeyen Misafir (no show) İşlemi Nasıl Uygulanır?
Gelmeyen misafirler için no show işlemi uygulanır, otelin politikasına göre hesaplamalar yapılır.


07-Rezervasyon İptal İşlemi (cancel) Nasıl Uygulanır?
İptal edilen rezervasyonlar için cancel işlemi uygulanır, otel politikasına göre hesaplamalar yapılır.


08-Konfirmasyon Kartını Nasıl Dökerim?
Rezervasyon yapılan misafir için kullanılır, yazıcıdan veya e-posta kullanılarak misafire gönderilebilir.


09-Mevcut Rezervasyona Değişiklik Nasıl Yaparım?
Mevcut rezervasyon, rezervasyon kaydına sağ tıklayarak açılır. Rezervasyon kaydındaki tüm bilgiler düzenlenebilir, kalış süresi, odayı paylaşanların sayısı, birden fazla misafir profili, paketler, oda tipi, uygunluk durumu, pakete dahil edilen hizmetlerde yapılacak her türlü değişiklik rezervasyon tutarını ve vergileri otomatik olarak yeniden hesaplar.


10-Kalma Süresini Nasıl Değiştiririm?
Sistemin genelinde mevcut olan kullanımı kolay tıkla - değiştir prensibimiz sayesinde, kalma süreleri de üzerlerine tıklayarak veya rezervasyon tablo arayüzü çizimini uzatarak değiştirilebilirsiniz. Paket fiyatına dahil edilen hizmetlerdeki miktar belirlemelerinde, rezervasyon tutarında, vergilerde vb. yapılacak tüm değişiklikler geçerli politika ve uygunluk durumlarına göre güncellenir.


11-Yapılan Rezervasyonları Görsel Olarak Nasıl Gruplarım?
Kategori ve tipine göre (categorize - show as) bölümlerini kullanarak misafire istediğiniz renk standardını verebilirsiniz. Bu verilen renklere göre sorgulamalar yapabilir, listeler alabilirsiniz.


12-Otele Gelen Günlük Misafir (daily use) İşlemleri Nasıl Takip Edilir?
Odaya giriş yapmadan, otelde günlük kalan misafirler için özel kayıtlar alın, hesaplarını ayrı takip edin.


13-Rezervasyon Seçenekleri Nasıl Kullanılır?
Rezervasyon ekranındaki seçenekleri filitre etmek için kullanılır, istediğiniz seçeneklere uygun işlemleri seçerek sorgulayabilir veya belli bir misafirin ismini yazarak misafir rezervasyonunun kaydına ulaşabilirsiniz. Odalara rezervasyon girişleri yapabilirsiniz, ancak bu giriş alanları otelinizin oda sayısına göre oranlı kullanılabilmektedir, otel odasından daha fazla rezervasyon yapılamaz, yapılmak istenirse oda tipleri tanımı yapılırken, rezervasyon fazlası için oda sayılarının belirlenmesi gerekmektedir, program sizi overbooking işlemi için yönlendirir, hata yapma riskinizi ortadan kaldırır.