Otel Yönetimi, Gece Denetimi (Night Audit) Videoları


Otelcilik sektöründe, otel yönetim sistemleri otelcilerin geceleri daha iyi uyumasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu çok değerli teknoloji temel olarak rezervasyonları, misafir ödemelerini, otel girişlerini ve çıkışlarını, mevcudiyetlerini ve oranların tamamını otelin bilgisayar sistemi üzerinden erişilen bir tek platformda yönetmek için geliştirilmiştir.

Gece denetlemesi’nin uygunluğu kapsamlı bir şekilde tasarlandı. Gece denetlemesi zorunludur ve gün içindeki işlemlerin tamamen kontrol edilmesini sağlar. Bir sonraki günün işlemlerine geçmek için, gece denetlemesi yaparak biten günün işlemlerini sonlandırıp kapatmanız gerekecektir. Gece denetlemesi yapılmayan günler night audit işleminde öncelikli olarak işleme alınır.


01-Gece Denetimini Nasıl Yaparım?
Tüm rezervasyon uyuşmazlıkları kullanıcının üzerinde işlem yapması için kontrol edilir ve listelenir. Örneğin, gün içindeki bekleyen çıkışlar, kalma süresinin uzatılması veya çıkışın yapılması için listelenir. Çıkışlar ve rezervasyon kullanmama durumları otomatik olarak düzenlenebilir (manuel olarak da yapılabilir). Oda ücretleri, pakete dahil olmayan ilave ücretler, ekstra hizmetler bu bölümde onaylanır ve muhasebeleştirilir. Oda temizlik ve bakım ayarları, odanın kullanımına ve önceden belirlenen otel politikasına göre değiştirilmektedir. Çıkış yapılmış bir odanın durumunu yönetim konsolunda belirlediğiniz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İçinde bulunulan günün aktif tarihi bir sonraki güne geçer ve o günün hesabı kilitlenir. Gece denetimi; gün içindeki işlemleri ve bunlardan doğan tahsilatları özetleyen güne ilişkin raporlar düzenlenir.