>

Otel Resepsiyon Ödemeler ve Faturalandırma Videoları


Entegre bir otel yönetim sistemi ile misafir folyoları her zamankinden daha kapsamlı. Oteldeki misafir aktiviteleri, golf ten spa ya, oda içi teknolojik gereksinimlere / kullanımlara kadar (internet, eğlence sistemleri vs.) her bir misafirin konaklamasını kişiselleştirmek ve ihtiyaçlarını daha yakından karşılamak için çok kıymetli özellikler sağlayacak şekilde misafir profillerine otomatik olarak kaydedilir.

Ödemeler ve faturalandırma bölümü, tüm alacaklarınızı kolaylıkla yönetmenizi sağlayan etkili özelliklere sahip yenilikçi bir uygulamadır. Rezervasyon veya grup rezervasyonlarındaki misafirler için sınırsız sayıda folyo, sınırsız yönlendirme ve ücretlendirmelerine izin verir. Ödemeler ekranında misafirleriniz / gruplarınız için dakikası dakikasına güncel bakiyeleri ve bunları kapatmak için tercih edebileceğiniz birden fazla ödeme seçeneğini her zaman görüntüleyebilirsiniz.


01-Ödeme Koşullarını Nasıl Belirlerim?
Ödeme koşullarını grup sahibi (seyahat acentası, bireysel veya kurumsal müşteri olabilir) veya doğrudan misafir tarafından ödenecek şekilde belirleyebilirsiniz. Faturalar / folyolar ödeme koşullarına göre düzenlenebilir, ilgili tarafların adına bölünen ücretlere göre arttırılabilir ve gerekirse küçük ayarlamalar yapılabilir.


02-Grup Rezervasyonda Folyo / Faturayı Nasıl Oluştururum?
Folyo hesapları sürükle ve bırak (drag and drop) tekniği ile oluşturulur. HotelSilverlight folyo oluşturma, odayı paylaşan misafirler ve odalar arasında hesap transferleri, otomatik olarak bölünen ücretlerle birden fazla folyo oluşturmanızı sağlayan etkili fonksiyonlara sahiptir.


03-Ücretlendirmeleri Nasıl Yönlendiririm?
Ödeme koşullarına uygun olarak oluşturulmuş birden fazla folyo sayesinde, sistem bu folyo kayıtları arasında sınırsız yönlendirmeye ve ücretleri seçeceğiniz yeni folyolara aktarma imkanı sağlar.


04-Folyoları Nasıl Kapatırım Ve Neden?
Folyolar kapatılana kadar düzenlenebilir ve indirimlere, yönlendirmelere, ücretlendirmede bölmeye ve yeni ücretler eklemeye izin verir. Bu HotelSilverlight'ın benzersiz bir özelliğidir ve en karmaşık faturalandırma işlemlerinde bile çıkışları kolayca yönetmenin en etkili yoludur. Hesap ödendikten sonra kayıt kapatılabilir ve artık düzenlenemez ve hesaplar için uygun hale gelir.


05-Bir Grup İçindeki Ödemeleri Nasıl Alırım?
HotelSilverlight döviz çevirme özelliğiyle birden fazla para biriminde ve otel politikalarınıza uygun şekilde kişiselleştirilmiş marjlarda ödemeler almanıza imkan verir. Doğrudan kredi kartı işlemleri dahil olmak üzere ödeme alırken kartları sorunsuz bir şekilde ücretlendirmenize imkan veren çoklu ödeme tipi mevcuttur.